CAPRICORN PUBLICATIONS

Menu

Petr Brojo - Capricorn Publications, Ženíškova 2124/8, 149 00 Praha 4, CZECH REPUBLIC.
IČO:67276008 e-mail: info@capub.eu, capub@seznam.cz

Společnost

     Založením firmy je rok 1997, kdy firma vydala svoji první publikaci AW 01 US Army 5ton Truck M939. Téměř po desetileté odmlce se opět vracíme k publikační činnosti se zaměřením a využitím pro modeláře, na vylepšení  jejich  modelů při stavbě a také pro majitele historických vozidel jako pomoc při renovaci.

     V současné době je prezentována ediční řada: 
     Army Wheels in Details  
Jde hlavně o publikace na jednotlivé typy vojenské techniky. Důraz je kladen především na kvalitní detailní fotografie daného typu, jedná se o fota skutečných historických vozidel, ať už ze soukromých nebo muzejních sbírek. Dále historické (tzv. dobové) fotografie z válečného období a bojové činnosti těchto vozidel. Stručná historie a výrobní vývoj. Výkresová dokumentace a výkresy (perokresby) z dobových manuálů. Aby byla každá publikace pro modeláře kompletně využitelná, obsahuje také dvoustranu barevných kamuflážních vzorů. Publikace jsou ve formátu 240 x 220mm, s českým a anglickým textem.
     Další ediční řadou je :
     History Books
Jde o publikace, které jsou zaměřeny na jednotlivá období, určitá vojska a jednotky. Jsou zde otištěny pouze historické fotografie doplněné o stručný textový popis a o výkresovou a kamuflážní dokumentaci.
     Také jsme vytvořili novou řadu Studies of Facts, která se zabývá detailním zpracováním konkrétní bitvy druhé světové války na základě historických informací z dostupných archívů a soukromých sbírek.
     Tyto publikace jsou tištěné ve formátu A4, s českým a anglickým  textem.
     V případě, že jste majiteli historických fotografií válečné bojové techniky nebo vlastníte sbírku, kterou by jste chtěli publikovat, obracejte se prosím se svými podněty na e-mail v kontaktech.